Víte že…

Víte, že z Mirotic v jižních Čechách, rodiště Mikoláše Alše, vede takzvaná Alšova stezka až do bezmála dvacet kilometrů vzdálených Čimelic? Po cestě čeká turisty devět zastavení.Turistický areál

 
 
 
 
 
Pravčická brána

Největší přirozená skalní brána na našem kontinentu. Symbol národního parku České Švýcarsko.

Návštěvníci mohou obdivovat její krásu z okolních vyhlídek nebo posedět přímo pod tímto pískovcovým gigantem. Z důvodu ochrany brány před velkým množstvím návštěvníků byl přístup na ni uzavřen.

 
 
 
 
 
Výletní zámeček Sokolí hnízdo

Byl vystavěn roku 1881 v alpském stylu, v naší republice zcela neobvyklém. Rod Clary- Aldringenů jej užíval k ubytovávání svých významných hostů.

Dodnes je zachována stylová restaurace s původním zdobením dřevěných stěn a stropu.

V prvním patře zámečku se nachází galeriie fotografií Juliuse Puflera s možností zakoupení plakátů, magnetů a pohledů tohoto fotografa.

Informační centrum

Zde je možné získat pamětní turistické razítko do notýsku nebo vandrovního pasu. Podávají se turistické informace, zprostředkovává ubytování, prodávají turistické známky, mapy, pohledy a mnoho dalších suvenýrů.

 
 
 
 
 
Vyhlídky

Součástí areálu je několik vyhlídek – jedna při úpatí Pravčické brány, ostatní o pár desítek metrů výš na okolních skalách. Ze všech je krásný výhled na dominanty Českého a Saského Švýcarska, ale i do vzdálenějších končin naší země.